Împreună din prima zi de școală

sept. 20, 2023 | Știri

La începutul unui nou an școlar, prin proiectul „Împreună din prima zi de școală”, derulat cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Petroniu, Episcopul Sălajului, de Episcopia Sălajului și Asociația Filantropia Porolissum, au fost donate 50 de ghiozdane echipate cu rechizite șolare, peste 100 de articole de îmbrăcăminte și încălțăminte noi și 4 burse sociale în valoare de 300 de lei unor elevi ai Liceului Teologic „Sfântul Nicolae” din Zalău, precum și unor elevi din Şcoala Gimnazială „Porolissum” Liceul „Mihai Viteazul” și Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă „Speranța” Zalău. Tuturor celor implicați, oameni cu suflet frumos, Vă mulțumim!

Pr. Claudiu Nechita

 

Mai multe

Binecuvântarea capelei mortuare din Parohia Plesca

Binecuvântarea capelei mortuare din Parohia Plesca

Duminică, 19 noiembrie 2023, Preasfințitul Părinte Petroniu s-a aflat în mijlocul credincioșilor din Parohia Plesca, Protopopiatul Șimleu Silvaniei. Cu acest prilej, Preasfinția Sa a săvârșit Sfânta Liturghie, împreună cu un sobor de preoți și arhidiaconi. În cadrul...