La plecarea prematură din această viață a celui ce a fost PC Cătălin Lucaci, Protopopul Zalăului, suntem alături de familia îndurerată, pe care o încredințăm de întreaga noastră compasiune. Îl rugăm pe pe Atotbunul Dumnezeu să le dea acestora putere, sprijin şi ocrotire în aceste clipe de durere și să se milostivească de sufletului adormitului robului Său, Părintele Cătălin.
Dumnezeu să îl ierte și să îl odihnească!
Mesaj de condoleanțe, la plecarea din această viață a PC Cătălin Lucaci, Protopopul Zalăului
Mai multe
Slujbă de reîntemeiere a Sfintei Mese în filia Purcăreț
Duminică, 21 iulie 2024, Preasfinţitul Părinte Petroniu s-a aflat în mijlocul credincioșilor din localitatea Purcăreț, filie a Parohiei Lemniu, din Protopopiatul Jibou. Cu acest prilej, Preasfinția Sa a oficiat slujba de reîntemeiere a Sfintei Mese, ca urmare a...
Târnosirea bisericii din localitatea Poiana Onții
Sâmbătă, 20 iulie 2024, Preasfințitul Părinte Petroniu s-a aflat în mijlocul credincioșilor din localitatea Poiana Onții, filie a Parohiei Bezded, din Protopopiatul Jibou. Cu acest prilej, Preasfinția Sa a oficiat slujba de târnosire a bisericii cu hramul „Sfinții...
Binecuvântarea capelei mortuare din Parohia Nadiș
Duminică, 14 iulie 2024, Preasfințitul Părinte Petroniu s-a aflat în mijlocul credincioșilor din Parohia Nadiș, Protopopiatul Zalău. Cu acest prilej, Preasfinția Sa a săvârșit Sfânta Liturghie, împreună cu un sobor de preoți și arhidiaconi. La finalul slujbei,...
Slujbă de reîntemeiere a Sfintei Mese în Parohia Crasna
Duminică, 7 iulie 2024, Preasfințitul Părinte Petroniu s-a aflat în mijlocul credincioșilor din Parohia Crasna, Protopopiatul Șimleu Silvaniei. Cu ocazia acestui eveniment deosebit, Preasfinția Sa a oficiat slujba de reîntemeiere a Sfintei Mese, ca urmare a...
Resfințirea bisericii din Parohia Poiana Blenchii
Duminică, 30 iunie 2024, Preasfințitul Părinte Petroniu s-a aflat în mijlocul credincioșilor din Parohia Poiana Blenchii, Protopopiatul Jibou, pentru a binecuvânta lucrările efectuate la lăcașul de cult. Cu acest prilej, Preasfinția Sa a oficiat și slujba de...
Hramul Schitului Stârciu
Sâmbătă, 29 iunie 2024, cu ocazia sărbătorii Sfinților Apostoli Petru și Pavel, Preasfințitul Părinte Petroniu a săvârșit Sfânta Liturghie la Schitul Stârciu, împreună cu un sobor de preoţi şi arhidiaconi. Cu acest prilej, la slujbă au participat numeroși credincioși...