1 2

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a V-a 2015

Rezultatele Concursului național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a V-a 2015 - Secțiunea Desen

DESEN.pdf

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a V-a 2015

Rezultatele Concursului național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a V-a 2015 - Secțiunea Colaj

COLAJ.pdf

Revista Concursului național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a IV-a

În perioada martie – iunie 2014, s-a desfășurat Concursul național „Biserica locaș de închinare”, ediția a V-a. În concurs s-au înscris un număr de 1604 elevi, din ciclul primar, gimnazial şi liceal care au fost îndrumaţi de 412 cadre didactice, din municipiul Bucureşti şi alte 38 de judeţe din ţară: Alba, Arad, Argeş, Bacău, Bihor, Bistriţa-Nasăud, Botoşani, Braşov, Brăila, Buzău, Caraş-Severin, Cluj, Constanţa, Dâmboviţa, Dolj, Giurgiu, Galaţi, Gorj, Harghita, Hunedoara, Iaşi, Ilfov, Mehedinţi, Maramureş, Mureş, Neamţ, Olt, Prahova, Satu-Mare, Sălaj, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timiş, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea.
Cele 896 lucrări înscrise la secţiunea pictură-desen, 307 lucrări de la secţiunea colaj şi 401 lucrări înscrise la secţiunea fotografie au fost jurizate de către comisia centrală de organizare şi evaluare a concursului. Diplomele elevilor câştigători din cele 38 de judeţe, împreună cu adeverinţele cadrelor didactice au fost transmise către şcolile participante, în perioada mai-iunie 2014.
Vernisajul expoziţiei cu lucrările premiate a avut loc în data de 6 iunie 2014 la Catedrala Episcopală „Înălţarea Domnului” din Zalău. În cadrul acestui eveniment, preşedintele de onoare al comisiei de organizare a concursului, Preasfințitul Părinte Episcop Petroniu, a înmânat elevilor câştigători din Sălaj, diplome şi premii.

REVISTA_BLI_2014____.pdf

1 2