1 2

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VII-a 2017

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VII-a 2017, secțiunea Fotografie

FOTOGRAFII-TARA.PDF

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VII-a 2017

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VII-a 2017, secțiunea Desen

DESEN-PICTURA-TARA.PDF

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VII-a 2017

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VII-a 2017, secțiunea Colaj

COLAJ.pdf

REVISTA CONCURSULUI NAȚIONAL „BISERICA LOCAȘ DE ÎNCHINARE” ANUL 2016

În perioada martie – iunie 2016, s-a desfășurat Concursul național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VII-a.
La etapa pe şcoală în concurs s-au înscris un număr de 5264 elevi, din ciclul primar, gimnazial şi liceal. La faza naţională au participat 1584 elevi, fiind îndrumaţi de 424 cadre didactice, din municipiul Bucureşti şi alte 36 de judeţe din ţară: Sălaj; Cluj; Galaţi; Harghita; Teleorman; Dolj; Covasna; Argeş; Vaslui; Timiş; Satu-Mare; Maramureş; Vâlcea; Braşov; Prahova; Neamţ; Iaşi; Sibiu; Bistriţa-Năsăud; Giurgiu; Vrancea; Caraş-Severin; Hunedoara; Ilfov; Botoşani; Olt; Gorj; Constanţa; Dâmboviţa; Arad; Bihor; Bacău; Brăila; Buzău; Ialomiţa; Mehedinţi. Menţionăm faptul că în acest an şcolar concursul nostru a avut şi participare internaţională din Chişinău-Republica Moldova.
Cele 930 lucrări înscrise la secţiunea pictură-desen, 250 lucrări de la secţiunea colaj şi 404 lucrări înscrise la secţiunea fotografie au fost jurizate de către comisia centrală de organizare şi evaluare a concursului. În urma evaluării s-au acordat 384 de premii şi menţiuni.
Vernisajul expoziţiei cu lucrările premiate a avut loc în data de 17 iunie 2016 la Catedrala Episcopală ,,Înălţarea Domnului”, din Zalău. În cadrul acestui eveniment, preşedintele de onoare, Preasfințitul Părinte Episcop Petroniu a înmânat elevilor câştigători din Sălaj diplome şi premii.

REVISTA_BLI_2016.pdf

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VI-a 2016

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VI-a 2016, secțiunea Fotografie

FOTOGRAFIE.pdf

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VI-a 2016

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VI-a 2016 - secțiunea Desen

DESEN.pdf

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VI-a 2016

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VI-a 2016, secțiunea Colaj

COLAJ.pdf

REVISTA CONCURSULUI NAȚIONAL „BISERICA LOCAȘ DE ÎNCHINARE” ANUL 2015

În perioada martie – iunie 2015, s-a desfășurat Concursul național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a VI-a. La etapa pe şcoală în concurs s-au înscris un număr de 3688 elevi, din ciclul primar, gimnazial şi liceal. La faza naţională au participat 1212 elevi, fiind îndrumaţi de 407 cadre didactice, din municipiul Bucureşti şi alte 37 de judeţe din ţară: Alba, Arad, Argeş, Bihor, Brăila, Bistriţa-Nasăud, Botoşani, Braşov, Buzău, Caraş-Severin, Cluj, Constanţa, Dâmboviţa, Dolj, Giurgiu, Galaţi, Gorj, Harghita, Hunedoara, Iaşi, Ilfov, Mehedinţi, Maramureş, Mureş, Neamţ, Olt, Prahova, Satu-Mare, Sălaj, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timiş, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea.
Cele 704 lucrări înscrise la secţiunea pictură-desen, 307 lucrări de la secţiunea colaj şi 201 lucrări înscrise la secţiunea fotografie au fost jurizate de către comisia centrală de organizare şi evaluare a concursului. Diplomele elevilor câştigători din cele 37 de judeţe, împreună cu adeverinţele cadrelor didactice au fost expediate prin mandat poştal către şcolile participante,în perioada mai-iunie 2015.
Vernisajul expoziţiei cu lucrările premiate a avut loc în data de 16 iunie 2015 la Catedrala Episcopală „Înălţarea Domnului”, din Zalău. În cadrul acestui eveniment, preşedintele de onoare, Preasfințitul Părinte Episcop Petroniu a înmânat elevilor câştigători din Sălaj diplome şi premii.

REVISTA_BLI_2015.pdf

Rezultate Concurs național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a V-a 2015

Rezultatele Concursului național „Biserica locaș de închinare”, Ediția a V-a 2015 - Secțiunea Fotografie

FOTOGRAFII.pdf